Kamenné obklady

Často kladené otázky

Nevíte si s něčím rady? Podívejte se na často kladené otázky, kde dostanete ihned odpověď na nejzákladnější a často se opakující dotazy. Jestliže máte specifickou otázku, napište nám e-mail na adresu info@wallstone.cz nebo rovnou zavolejte na číslo +420 326 997 370.Rádi vám vše vysvětlíme a zodpovíme. Na dotazy se snažíme odpovídat co nejdříve.

 1. Proč jsou některé obklady lepené na síťce?

  Hrubé obklady se skládají z velkých kusů kamene, které jsou samozřejmě také lepeny za pomocí lepidla, ovšem kvůli větší pevnosti jsou z druhé strany zajištěny gumovou síťkou, aby držely lépe pohromadě a nedošlo k jejich poškození.

 2. Jak zjistím, které kamenné obklady jsou určeny pro interiér a exteriér? Nebo je mohu použít libovolně?

  Záleží pouze na vás, jaké obklady si vyberete. Všechny kamenné obklady (kromě N3003) jsou určeny na venkovní i vnitřní použití. Obecně se do exteriérů využívá hrubších kamenů, ale není to rozhodující. Nezapomeňte při výběru zohlednit nosnost podkladu.

 3. Liší se typy obkladů svou životností?

  Kamenné obklady jsou vyráběny z opravdového kamene. Kámen jako hornina je v přírodě jeden z nejpevnějších a nejodolnějších materiálů. Záleží pouze na životnosti podkladu, na kterém je kamenný obklad položen.

 4. Zvládnu položit kamenné obklady sám, co k tomu budu potřebovat?

  Samozřejmě, položení kamenných obkladů není složité. Kutilové to bezpochyby zvládnou hravě, ostatní s využitím návodu také. Potřebovat budete kyblík, zednickou lžíci, lepidlo, vrtuli na míchání lepidla, hřeben na jeho natažení po podkladu, štětku (váleček), penetraci a impregnaci.

 5. Jaké mám použít lepidlo, penetraci a impregnaci, abych dosáhl nejlepší odolnosti a životnosti kamenných obkladů?

  Z vlastní zkušenosti doporučujeme využít lepidlo Sopro MB 414, které má výborné vlastnosti a obsahuje rýnský tras pro snížení nebezpečí zbarvení a výkvětů na obkladech. Jako penetraci je vhodné použít Sopro GD 749, ta si skvěle poradí také s rozdílně savým podkladem. K impregnaci využijte produkt NFS 704 (v nabídce nenalezen) nebo můžete využít impregnaci NFV 705 pro zvýraznění přirozené barvy a struktury kamenného obkladu.

 6. Musím se o kamenné obklady nějak starat a udržovat je?

  Ano, obklad je potřeba po nalepení naimpregnovat, tím zvýšíte jeho odolnost i životnost. Impregnuje se především proto, aby kamenný obklad nenasakoval vodu a  vlhkost. Pokud i po impregnaci obklad nasává vodu, impregnaci opakujte.

 7. Jakým způsobem mohu kamenné obklady čistit?

  Po důkladné impregnaci můžete obklady v exteriérech bez problémů očistit například vapkou. V interiéru si vystačíte s navlhčeným hadrem nebo prachovkou.

 8. Jak kamenné obklady odstraním?

  Po zatvrdnutí lepidla je obklady poměrně nesnadné odstranit. Lepidlo je po vytvrdnutí velmi pevné, aby obklad na stěně opravdu vydržel. Odstraníte je jedině násilnou formou. Nezapomeňte, že odstraněný kamenný obklad patří do kontejneru.

 9. Mohu kamenný obklad použít také na zateplovací systémy?

  Ano, ale v takovém případě je potřeba vše propočítat přesně na míru kvůli statice. Proto doporučujeme využít služeb našeho technika, který vám rád poradí a vše bezchybně vypočítá.

 10. Kde všude mohu vaše kamenné obklady koupit?

  Využít můžete náš e-shop, kde nakoupíte v pohodlí svého domova. Popřípadě můžete navštívit naše obchodní zástupce a kamenné prodejny, jejich přehled naleznete na mapě.

frame-scrollup