Kamenné obklady

Jak využít kamenné obklady na zahradě?

16.5.2018
Kámen je přirozeným prvkem přírody. Najdeme jej v lese, na horské cestě nebo u řeky, tudíž by neměl chybět ani na zahradě. Pro použití kamene mluví i jeho vlastnosti - odolnost, pevnost a nenáročnost na údržbu.

Efektivní design z rukou přírody

Kámen je sázka na jistotu na rozdíl od dřeva, které rychle stárne, nebo postupně rezavějícího kovu. Ve vaší zahradě by měl mít proto kámen důležité postavení. Snadné a přitom designově vhodné řešení lze najít v kamenných obkladech. Lehčené kamenné obklady jsou od klasického přírodního kamene k nerozeznání. Navíc se s nimi lépe pracuje.

Výhodou kamenných obkladů je jejich přirozený vzhled, díky kterému do zahrady zapadnou jako ulité. Mohou se stát hlavním designovým prvkem na fasádě domu, případně i v interiéru.  Pokud jste se rozhodli použít kamenné obklady na fasádu vašeho domu, máte několik možností. Kamenem můžete pokrýt celou fasádu, případně jen její část nebo sokl. Kdo si potrpí především na kouzlo detailů, ten si nechá z kamene obložit jenom vybraná místa, například rámy kolem oken či dveří.

Dalším využitím je obložení bazénu či jeho lemů, takže váš bazén rázem získá noblesnější punc. Při odpoledním nebo večerním grilování se můžete pochlubit stylově obloženým venkovním krbem. Odpověď na otázku, jak nalepit kamenné obklady, naleznete v našem rádci nebo se můžete obrátit na našeho technika.

Funkční výhody kamenného obkladu

Kromě designového prvku jsou kamenné obklady výbornou tepelnou izolací, takže v případě jejich užití na fasádě vám v zimě nebude unikat teplo ven a v létě naopak nedojde k přehřívání interiéru. Jestliže máte již dům zateplený polystyrenovým systémem, ani zde nevěšte hlavu. Kamenné obklady lze totiž instalovat i na tyto systémy.

Další praktické vlastnosti jsou nenasákavost, pevnost, barevná stálost a snadná opravitelnost. Mnohonásobně nižší váha oproti přírodnímu kameni a přijatelnější cena jsou další podstatné faktory pro volbu kamenného obkladu.

frame-scrollup