Kamenné obklady

Kamenné obklady do koupelny? Ano, nebojte se experimentovat

25.4.2018
Kamenné obklady do koupelny jsou v poslední době velkým trendem, jejich obliba roste a není se čemu divit. Ve srovnání s klasickým tenkostěnným obkladem vypadá kamenný obklad opravdu luxusně a je skvělou dekorací. Obkladačky mnohdy působí naopak chladně či kýčovitě. Bytoví architekti dnes využívají kamenné obklady u většiny koupelen, protože moc dobře vědí, že jsou naprosto ideálním řešením.

Vybírejte podle svého vkusu, nebojte se neotřelých kombinací

Samozřejmě můžete oslovit bytové architekty i designéry a nechat si interiér koupelny navrhnout včetně obkladů, případně s nimi konzultovat své nápady. Na druhou stranu, proč si nezkusit vymyslet i vlastní návrh kamenných obkladů, máte totiž jednu velkou výhodu – kamenné obklady vypadají téměř vždy dobře, takže se svým návrhem nemůžete trefit mimo vkus.

  

Bílá barva kamenných obkladů dokáže opticky rozšířit prostor, ale za nějaký čas by vás mohla omrzet. Proto se nebojte být odvážnější. Například hnědé kamenné obklady dodají vaší koupelně přírodní a decentní vzhled.

Kamenný obklad má tu výhodu, že svým designem vždy vynikne, o to více, pokud ho nepoužijete po celé ploše koupelny, ale třeba jen na jednu zeď, nebo na jiná místa. Úchvatně vypadají kamenné obklady v kombinaci se sklem a kovem, mnohdy doplněny o dřevěné detaily v interiéru. Takovou kombinací dosáhnete moderního a především skutečně nadčasového vzhledu vaší koupelny. Textura a barva kamenného obkladu už je čistě na vás a vašem estetickém vkusu.

Na co si dát pozor po technické stránce?

Kamenné obklady by neměly být příliš prostorově plastické, naopak čím hladší, tím se do koupelny více hodí. Jednak bude snazší jejich údržba a také se ve spárech může tvořit plíseň vlivem vlhkosti. Kamenné obklady neumisťujte přímo do sprchových koutů, voda se totiž jinak dostane až k lepidlu a hydroizolaci, což výrazně snižuje životnost takového obkladu a jeho konstrukčního provedení.

  

Fotogalerie

Kamenné obklady do koupelny? Ano, nebojte se experimentovat
frame-scrollup