Kamenné obklady

Kde všude lze využít kamenné obklady?

5.2.2018
Přírodní kámen už dávno není pouze doménou venkovních fasád a plotů. Žulou, břidlicí či kvarcitem se dnes obkládají kuchyně, krby, kanceláře a další interiérové prvky. Na kamenné obklady tak narazíte dokonce v koupelně nebo v areálu bazénu.

Připravili jsme pro vás několik zajímavých tipů, kde a jak zužitkovat obkladový kámen z našeho e-shopu wallstone.cz.

Do koupelny a kuchyně volte žulu nebo mramor

Odvážnější designové návrhy vyžadují výběr správného typu přírodního kamene. Kámen do kuchyně musí být schopen odolat skvrnám, páře, horku a dalším látkám, jež vznikají při vaření. Z těchto důvodů doporučujeme mramor, případně žulu, které těmito vlastnostmi disponují. Kámen je dobré pravidelně impregnovat a leštit – zamezíte tím vstřebávání tekutin a opotřebování materiálu.

Moderní trend představují kamenné obklady v koupelně. Obložit můžete stěnu, nebo přímo umyvadlo či vanu. I zde je vhodná hlavně žula a mramor, kterým vlhkost ani voda neublíží.

Inspirace přírodou a kamenem v pracovně

Žulové, břidlicové nebo kvarcitové obklady se postupně zabydlují též v interiérech kancelářských budov, ale i obchodních center nebo sportovních středisek. Zkrášlit jimi lze samostatnou zeď v kanceláři, chodbu, vstupní recepci nebo schodiště. U vnitřních kamenných obkladů popusťte uzdu své fantazii, co oči ráčí. Při výběru materiálu a odstínu ale mějte na paměti, že cílem je, abyste se v místnosti cítili dobře a celek působil harmonicky a pozitivně.

Hlavně v zahraničí využívají přírodní kámen rovněž pro zvýraznění vnějších architektonických prvků kancelářských budov a firem. Tento trend postupně proniká i do Česka, kde však stále můžete být mezi prvními, kdo takto zkrášlí své sídlo.

Kámen u bazénu zahřeje, ale nespálí

Přírodním kamenem se dá mj. dekorovat dlažba, lemy a okraje venkovního či vnitřního bazénu, popřípadě terasa, schody a další stavební prvky v jeho okolí. Výhodou oproti jiným materiálům je, že na kameni neuklouznete, nebudou vás pálit ruce ani chodidla a celý areál snadno udržíte v čistotě.

 

Nechte se inspirovat dalšími neotřelými nápady, jak vyzdobit venkovní či vnitřní plochy přírodním kamenem!

Originální designérské výtvory z naší dílny najdete v sekcích Realizace na webech wallstone.cz a dekstone.cz.

frame-scrollup