Kamenné obklady

Ozvláštněte svůj dům či byt přírodním kamenem!

18.7.2017
Hledáte způsob, jak učinit svůj domov jedinečný? Už vás omrzelo dokolečka sledovat technologické a designérské novinky?

Hledáte způsob, jak učinit svůj domov jedinečný? Už vás omrzelo dokolečka sledovat technologické a designérské novinky?

Kamenné obklady nabízí cestu zpět ke kořenům, k tradici a přírodě, kterou všichni podvědomě hledáme.

Kouzlo přírodního kamene si nyní můžete dopřát, ať už bydlíte v rodinném domě, nebo v bytě! Inspiraci, jak zkrášlit exteriér a interiér vašeho domova, najdete v tomto příspěvku, stejně jako v sekci Realizace v e-shopu www.wallstone.cz.

Obkladový kámen v exteriéru

vysutá část domuTypicky se kamenné obklady pokládají na venkovní fasády domů a v areálu kolem budovy.

Kamenem můžete obložit celé obvodové zdi, jako u tohoto rodinného domu, kde bylo dosaženo zajímavého efektu s použitím kvarcitu vzorku Quarzite Mix.

Zaměřit se však můžete i na menší prvky domu či zahrady, jako jsou plot, veranda, komín, podezdívka nebo vjezd do garáže. Zajímavou inspirací budiž exteriér tohoto wellness centra, kde bylo použito břidlice v odstínu Rusty.

Do exteriéru se skvěle hodí břidlice, kvarcit i žula. Konkrétní volbu přizpůsobte vzhledu budovy i vlastnímu vkusu. U menší plochy můžete zvolit odstín kontrastující s převládající barvou exteriéru. Při obkladu větších ploch se snažte o barevný soulad.

Obkladový kámen v interiéru

kamenná stěna do interiéruZejména štípaná břidlice se zabydluje v dalších a dalších českých domácnostech. Kamenné obklady můžeme obdivovat na stěnách v obývacích pokojích, stále častěji je však najdeme též v interiérech kuchyní, pracoven, či dokonce koupelen. Díky vysoké odolnosti přírodního kamene se totiž není třeba obávat ani příliš nízkých, ani vysokých teplot.

Obývací či samostatně čnící stěně téměř vždy sluší tmavá břidlice nebo světlý kvarcit, jak si můžete všimnout ve 2 námi realizovaných interiérech.

Barový pult v kuchyni nebo krb jsou další místa, jimž můžete dodat půvab s pomocí břidlice či kvarcitu světlých odstínů.

Pro sloupy, rohy, schodiště a parapety ideálně zvolte břidlici, a to pro její snadnou lámavost. Rohové obklady u nás pořídíte ve všech provedeních, takže se nemusíte při výběru nijak omezovat.

Díky vysoké odolnosti vůči žáru i vodě lze břidlicí či kvarcitem obložit krb a částečně i stěny v koupelně. V druhém případě se však doporučuje to s kamenem nepřehánět – kvůli ostrosti kamene a možným komplikacím s odtokem.

frame-scrollup