Kamenné obklady

Proměňte interiér domova s pomocí přírodního kamene

29.8.2017
„Kamenná horečka“ zasáhla nejdříve venkovní fasády a ploty, aby záhy vtrhla do interiérů rodinných domů a bytů.

„Kamenná horečka“ zasáhla nejdříve venkovní fasády a ploty, aby záhy vtrhla do interiérů rodinných domů a bytů. Kamenné obklady totiž dokážou stejně dokonale zkrášlit obývací pokoj, kuchyň, vstupní halu nebo třeba koupelnu. Břidlice, kvarcit, žula či mramor vtisknou vašemu domovu nenapodobitelné kouzlo přírody.

Pojďme si představit několik tipů, jak zakomponovat přírodní kámen do interiéru jednotlivých místností vaší domácnosti.

Přírodní kámen v obývacím pokojiobývací stěna

Asi nejčastěji kamenem obkládáme stěnu v obývacím pokoji. Zvolte tu, která tvoří přirozenou dominantu prostoru, a jejíž roli kámen ještě umocní. Jak vidíme na této ukázce z naší dílny, obývací stěně sluší zvláště černá štípaná břidlice. Kombinací s tmavým nábytkem a bílými stěnami dosáhnete velmi zajímavého efektu.

V interiéru tohoto bytu byl zase použit barevný kvarcit, čímž prostor získal příjemný, světlý nádech.

Majitelé krbů by měli zvolit takový kámen, který odolá vysokým teplotám a žáru. Sázkou na jistotu budou břidlice a kvarcit.

koupelnaPřírodní kámen v koupelně

K výhodám přírodního kamene patří jeho odolnost vůči vlhku a vodě. Stále častěji proto najdeme břidlicové, a především mramorové obklady i v koupelnách. Mramorem můžete obložit podlahu i celé stěny. Břidlici raději umístěte tam, kde vás její ostré hrany neohrozí při uklouznutí. Oblíbená je vrchní část stěn kolem zrcadla atd.  

Kámen v koupelně vynikne zvláště v kombinaci s dřevem, jak dobře vystihuje tento designový návrh.

kuchyně s obklademPřírodní kámen v kuchyni

A v neposlední řadě je to kuchyň, kde si můžete s přírodním kamenem také jaksepatří vyhrát. K obvyklým prostorám patří část stěny mezi kuchyňskou linkou a horními skříňkami. Kamenný obklad však sluší též kuchyňskému baru, jenž obvykle odděluje kuchyni od obývacího pokoje, a tvoří tak výrazný bod interiéru. V obou případech lze využít břidlici i kvarcit. A velké popularitě se těší rovněž mramorové obložení kuchyňské linky. Při volbě odstínu kamene můžete dosáhnout kontrastu, anebo souladu s barevnou kompozicí prostoru.

frame-scrollup